BATENBURG BAROQUE FESTIVAL & STICHTING CULTUUR RAVENSTEIN SAMENWERKING 2025

Batenburg Baroque Festival, het festival dat klassieke muziek en jong talent centraal stelt, en Stichting Cultuur Ravenstein bundelen opnieuw de krachten. We brengen internationaal talent naar Ravenstein en we werken samen om muziekeducatie op de kaart te zetten.

Zaterdag 12 juli 2025 verwelkomen wij het internationaal geprezen Franse vocale ensemble Trio Les Itinérantes in de Garnizoenskerk. Deze concerten (om 14.00 en 16:00 uur) vormen een van de hoogtepunten van het Batenburg Baroque Festival.
Radio NPO Klassiek komt de concerten opnemen om later landelijk uit te zenden.
Meer informatie en kaarten voor deze concerten: Trio les Itinérantes kaarten

Een voorproefje: Dream land

Woensdag 19 juni 2025 vinden concerten plaats voor kinderen van basisscholen ‘t Ravelijn, de Boogaard uit Ravenstein en ’t Schrijverke uit Herpen. Deelnemers van de Suyderhoud Academy en musici van Holland Baroque verzorgen de concerten. Deze unieke samenwerking brengt live muziek naar de jongste generatie en biedt hen een onvergetelijke kennismaking met klassieke muziek.

Heidi Poessé voorzitter van Stichting Cultuur Ravenstein: “Ik ben heel blij dat, ook dankzij de bijdrage van het Legaat van Cooth, wij dit aan kinderen kunnen aanbieden. Het is niet vanzelfsprekend dat kinderen naar concerten gaan. Een concert laat je verwonderen, genieten en opent je wereld. Zo belangrijk!”

Een bijzondere rol is weggelegd voor de jonge sopraan en conservatoriumstudente Noa van den Berg. Noa treedt op tijdens de schoolconcerten en is dit jaar geselecteerd voor deelname aan de Suyderhoud Academy– het talentontwikkelingsprogramma van Batenburg Baroque Festival. En zij komt uit Ravenstein!

Tijdens de Suyderhoud Academy werken vier jonge musici daar, onder leiding van klavecinist Tineke Steenbrink samen met musici van het gerenommeerde orkest Holland Baroque, aan het programma Toekomstmuziek.


Dit programma wordt uitgevoerd tijdens het festival op 13 juli in Batenburg, om 14:00 en 19:30 uur.
Meer informatie en kaarten voor deze concerten: Toekomstmuziek kaarten 14.00 uur of Toekomstmuziekmuziek kaarten 19.30 uur De kaarten voor het concert van 19.30 uur zijn inclusief het afsluitende baroquefeest met de folkband Legiana Collective!